PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست از سروران و اعضای گرامی تالار

تازه کار
08-04-2012, 03:16 AM
سلام و عرض ادب خدمت تمام کاربران و دوستان گرامی فعال, نیمه فعال و غیرفعال حاضر در تالار

به جرات میتوانم ادعا کنم که جزو اولین نفراتی هستم که از ابتدای شروع به کار اینجا حضور داشته ام و در کنار دوستان بزرگوارم در ایجا کسب علم و تجربه کرده ام.

اولین روزی که اینجا عضو شدم, نکته ای برایم خیلی عجیب بود: "تالار هیچ اساسنامه و قوانین داخلی نداشت!" این امر را گذاشتم به حساب بی تجربگی و نابلد بودن مدیران. ولی چندی پیش مطلبی را در تاپیک "آتی" از یکی از مدیران سایت دیدم با این مضمون که علت عدم وجود قوانین داخلی احترام به شخصیت و اطمینان از درستی منش کاربران است. واقعا از خودم و تفکرم شرمنده شدم و بر بزرگی منش ایشان غبطه خوردم.

آنچه محیط اینجا را؛ برای من تازه کار؛ مطلوب و دوست داشتنی نموده, صداقت و صمیمیتی است که بین تمام اعضای سایت حکمفرماست.

علیرغم معدود بودن تعداد کاربران, اکثریت حاضران در سایت را افراد کاربلد و باتجربه ای تشکیل میدادند که هر پستشان ارزش بارها خواندن و فکر کردن داشت, ولی از آنجا که ذات انسان کمال گراست؛ دوستان عزیز در مدیریت سایت تلاش کردند تا با دعوت از برخی اساتید شناخته شده بر غنای سایت بیفزایند...
دعوت از اساتید بنام (خوشنام) و شناخته شده ای همچون سهیل, برج مراقبت, مهدی (Magic Hunter), احسان, گل آقا, طیب, سامان, سرکار خانم تدین و ... در راستای همین کمال گرایی و میل به پیشرفت صورت گرفت و صد البته خوشحالی فراوان برای امثال بنده در پی داشت.

حضور اساتید بزرگ خود مستلزم رعایت یکسری قوانین و مقررات و رعایت احترام کامل و مطلق حریم این اساتید بود که خوشبختانه دوستان فهیم سایت سرمایه سازان ناگفته و نانوشته آنها را اجرا میکردند. حفظ ادب در هنگام پرسش و پاسخ از اساتید, خودداری از درج پستهای غیرمفید و اسپم, خودداری از شلوغ کردن و برهم زدن تمرکز اساتید با ثبت مطالب غیربورسی و ... از جمله مهمترین این قوانین نانوشته بودند.

خوشبختانه حضور اساتید و رویه پیش گرفته شده توسط دوستان حاضر در سایت؛ موجب شد که شاهد حضور کاربران جدید و فعال شدن مجدد برخی دوستان جلای وطن کرده باشیم ولی؛
متاسفانه طی چند روز اخیر برخی اصول و رویه های حاکم بر سایت (که موجبات ترقی سایت را فراهم کرده اند) توسط برخی از دوستان عزیز زیر پا گذاشته شده اند و بیم آن میرود که با ادامه اینکار, رویه سایت دچار مشکل شود.

لذا علیرغم اینکه به هیچوجه خوشحالی خودم درمورد افزایش اعضای سایت و نیز فعال شدن مجدد برخی دوستان قدیمی (که ماهها از ایشان بیخبر بودیم) را نمیتوانم پنهان کنم ولی با احترام و ارادت تمام از کلیه دوستان و بزرگواران خواهش میکنم قوانین فروم نویسی را بیشتر رعایت کرده و علاوه بر اینکه از درج هرگونه مطلب غیرمرتبط در تاپیک های متعلق به اساتید خودداری میکنیم, در صورت هرگونه اعتراض یا شکایت به مطلب سایر کاربران یا مدیریت, ابتدائا موضوع را به صورت خصوصی و از طریق مدیریت پیگیری کنیم , و ضمنا از ورود ناگهانی به بحثهای میان سایر کاربران به منظور حمایت از یکی و محکوم کردن دیگری خودداری کنیم.

ارادتمند- رضا

تازه کار
08-04-2012, 03:37 AM
امروز بنا بر درخواست دوستی, قرار بود مطلبی در باب شیعه علی بن ابیطالب(ع) بنویسم. نمیدانم چطور شد که تصمیم گرفتم موضوع را به زندگی و رویه مالک اشتر (رضی الله عنه) اختصاص دهم.

در مورد مالک و فراز و فرودهای زندگی او بحث بسیار است اما ذکر یک نکته در مورد روش زندگی ایشان خالی از لطف و بی ارتباط با پست بالا و منش مدیران محترم سایت نیست:

در جنگ صفین, مالک جلودار لشگر حضرت بود و با تعدادی از مردانش چند منزل جلوتر از امام (ع) حرکت میکرد. هنگامیکه به منطقه "رقه" رسید در کمال تعجب دید پلی که روی فرات نصب بود توسط اهالی آن ناحیه (که توسط ماموران معاویه خریداری شده بودند) تخریب شده است. مالک شدیدا برآشفت و بزرگان روستا را خواست و از آنها خواست که پل را ترمیم کنند ولی آنان در کمال گستاخی از اینکار امتناع کردند و حتی به تمسخر به مالک گفتند: "آیا گمان میکنی علی با آنهمه صبر و رافت ما را مجبور به اینکار میکند؟ مگر نمیدانی او هرگز کسی را به انجام کاری وادار نمیکند؟"

مالک که متوجه شد آنها با آگاهی از نرمی و ملاطفت امام(ع) قصد سوءاستفاده و آسیب زدن به ایشان را دارند؛ پاسخ داد:
"من علی بن ابیطالب نیستم که با شما به ملاطفت و مهر سخن بگویم. سخن من شمشیرم است." و آنها را وادار به بازسازی پل نمود.

شاید در نگاه اول به نظر برسد اقدام مالک برخلاف روش امام حق بوده ولی شخصا معتقدم در جاهایی که صاحب حق بنا بر دلایلی سکوت میکند و چشم بر برخی کژرفتاریها و کم لطفیها میبندد, نباید همچون اهالی "رقه" رفتار کنم.